Op een milieustraat en bij afvalverwerkers bestaat de mogelijkheid om agressieve klanten de toegang te weigeren. Wel moet dit goed in de acceptatievoorwaarden of een reglement opgenomen zijn; de klant moet hiervan kennis hebben kunnen nemen. In het reglement of de huisregels kan staan dat in geval van bijvoorbeeld geweld altijd aangifte bij de politie zal worden gedaan.
Wanneer een medewerker bij een incident tot de beschreven maatregelen overgaat, moet hij zich door zijn werkgever gesteund weten.
Met deze maatregelen wordt agressie niet voorkomen, omdat het sancties zijn nadat een klant agressief is geweest. Wel gaat er enigszins een preventieve werking van uit. Bij herhaling kan worden overgegaan tot een permanent toegangsverbod.
Van deze organisatorische maatregel gaat een preventieve werking uit.